החזון שלנו

מחזירים את הטבע לעיר.

הגיע הזמן לתכנן את ערי העתיד – ערים יעילות אנרגטית ועמידות בפני שינויי אקלים. 

השאיפה שלנו היא ערים שמשרתות האנשים החיים בהן, שופעות בגנים וריאות ירוקות, ערים מקיימות שמשתלבות עם המערכת האקולוגית. המטרה שלנו היא להחזיר את הטבע, ואת כל היתרונות שלו, לערים. 

אנו מאמינים שגגות הם המקום הטוב ביותר להתחיל בו!

האתגר

משבר האקלים משפיע על היבטים רבים בחיי היומיום של תושבי הערים. כ-91% מתושבי ישראל מתגוררים בערים, והמספר גדל משנה לשנה, פיתוח ובניה אינטנסיבים הופכים את הערים שלנו למדברי בטון*. כתוצאה מכך, הערים וקהילות הערים נאלצים להתמודד עם זיהום גובר, אובדן פארקים ומרחבים ירוקים, הצפות בעיתות גשם, טמפרטורה גובה (אי החום העירוני) ופגיעה במגוון הביולוגי וברצף האקולוגי.

* מדברי בטון הוא מונח שאנו משתמשים בו כדי לתאר את ההשפעה שיש להתפתחות עירונית אינטנסיבית על הכדור שלנו. בדומה למדבר אזורים עירוניים רגישים לטמפרטורה גבוהה במיוחד בקיץ, שיטפונות בעיתות גשם וצמצום במגוון הביולוגי.

אחת הבעיות המדאיגות ביותר היא תופעת אי החום העירוני – תכסית הבטון וכבישי האספלט קולטים את קרינת השמש לאורך היום מתחממים. כתוצאה, הטמפרטורה במרכז הערים גבוהה משמעותית מאשר בפרברים או מאשר שטח פתוח. 

הטמפרטורה הגבוהה גורמת לצריכת אנרגיה מוגברת על מנת לקרר את המבנים, אשר בתורה פולטת עוד חום לסביבת העיר. אנחנו כלואים ב "לולאת משוב": ככל שחם יותר, אנו צורכים יותר אנרגיה לקירור הבתים שלנו, ובכך משחררים עוד חום לסביבה. לצערנו, איי חום עירוניים מתרחשים ברוב הערים הגדולות בעולם.

One of the most concerning problems is the urban heat island – city centers suffer from significantly higher temperatures than their surroundings. Urban Heat Islands occur in most large cities. Buildings and roads absorb the sun’s radiation throughout the day, consequently, they heat up causing the surrounding temperatures to rise.

לגגות העיר יש פוטנציאל למלא תפקיד משמעותי בעמידות הערים לשינויי אקלים.

גג חשוף קולט עד 50% מהקרינה היומית הפוגעת במבנה, מוביל לעליית הטמפרטורה בתוך המבנה ומוסיף לצריכת האנרגיה. בנוסף, גגות ירוקים מווסתים את זרימת המים בזמן גשם ומסעיים להתמודד עם שטפונות הצפות ועומס על מערכת הניקוז העירונית.

גגות חשופים הם בעיה, גגות ירוקים הם פתרון.

 Combined with high energy demand and the resulting emitted heat A feedback loop
is created. The hotter it gets the more energy we use to cool our buildings, releasing even more heat into the environment, reinforcing the cycle.

גג חשוף קולט עד 50% מקרינת השמש הפוגעת בבניין במהלך היום

גג חשוף מגדיל את הטמפרטורה בתוך הבניין וכתוצאה מגביר את צריכת האנרגיה עבור מזגן.
גג חשוף קולט ומזרים מי גשם לרחוב במהירות ותורם להצפות ועומס על מערכת הניקוז העירונית.
 
גג חשוף הוא בעיה!
גג חשוף מגדיל את הטמפרטורה בתוך הבניין וכתוצאה מגביר את צריכת האנרגיה עבור מזגן.
גג חשוף קולט ומזרים מי גשם לרחוב במהירות ותורם להצפות ועומס על מערכת הניקוז העירונית.
 
גג חשוף הוא בעיה!

העקרונות שלנו

אנחנו מתכננים גגות ירוקים בכדי למקסם את האימפקט הסביבתי והחברתי של הגג, לשפר את התפקוד התרמי של המבנה, לווסת מי הנגר ולהגדיל את המגוון הביולוגי המקומי.

אימפקט סביבתי

חיסכון בחשמל, עמידה בתקני בניה ירוקה, הוספת מגוון ביולוגי ורצף אקולוגי לערים והזדמנות לקחת חלק ברשת המחקר שלנו ולהיות חלק מתכנון עתיד מקיים יותר.

פונקציונאליות

אנחנו מתכננים את הגג הירוק כך שישרת את האנשים המשתמשים בו ואת הסביבה במקביל. תכנון שלוקח בחשבון את הצרכים והמטרות הספציפיות של הקהילה והעסק, התקציב ומגבלות הגג.

כדאיות כלכלית

הסבת גג חשוף לגג ירוק מאפשר מרחב נוסף לשימוש העסק והמשתמשים במבנה, מעלה את ערך הנדל"ן, חוסך בחשמל ומאפשר הדגמת שורת רווח כפולה ומשולשת.

הפתרון שלנו

הקמת גגות ירוקים רב שימושיים שבאמת עושים את ההבדל!

אנחנו מבצעים ניהול פרויקטים משלב הייעוץ ועד הקמת הגג.  אנחנו הופכים את הגג החשוף שלכם לאי של טבע באמצע העיר "מחוייט" עבור המטרות, המבנה והתקציב שלכם. רוצים לקיים את ישיבות הצוות הבאות שלכם על גג ירוק?

עיצוב

 • הגדרת הקונספט
 • מטרות ויעדים
 • סקר היתכנות
 • תכנון אדריכלי מלא

בניה

 • אישורים נדרשים
 • בדיקת שיפועים ואיטום
 • בדיקת הצפה
 • בנייה קלה, חשמל אינסטלציה וכו'
 • הקמת הגינה

שתילה

 • בחירת מינים מותאמי אקלים
 • תכנון צמחיה
 • אספקה ושתילה

תחזוקה

 • השקיה ודישון
 • תחזוקת הניקוז
 • גינון שוטף

הגג הירוק לא רק משמש מרחב מיוחד לשימוש העסק הוא מפחית טמפרטורה וצריכת אנרגיה במבנה, מייצר ריאה ירוקה  ומגדיל את המגוון הביולוגי בעיר והכל תוך שימוש בנכס שכבר בבעלותכם.

קהילה

אנו מאמינים שתושבים, שכנים ועמיתים לעבודה שמבלים יותר זמן ביחד מוקפים בטבע נוטים יותר להקים קהילות הדוקות יותר. שהייה במרחב ירוק משרה רוגע, מגבירה ריכוז ומעודדת יצירתיות. מה שטוב לסביבה טוב גם עבורנו!

מעבדה חיה

אנחנו מבצעים מדידה וניטור של האימפקט הסביבתי שהגג הירוק מייצר. גגות ירוקים הם פתרון מבוסס טבע פשוט להגברת החוסן העירוני למשבר האקלים. אנחנו מזמינים אותכם להצטרף ל"מעבדה החיה" שלנו, לקחת חלק במחקר ולקבל דוחות שנתיים המדגימים את האימפקט הסביבתי שהעסק / מבנה שלכם יוצר.

קהילה

אנו מאמינים שתושבים, שכנים ועמיתים לעבודה שמבלים יותר זמן ביחד מוקפים בטבע נוטים יותר להקים קהילות הדוקות יותר. שהייה במרחב ירוק משרה רוגע, מגבירה ריכוז ומעודדת יצירתיות. 

מה שטוב לסביבה טוב גם עבורנו!

מעבדה חיה

אנחנו מבצעים מדידה וניטור של האימפקט הסביבתי שהגג הירוק מייצר.

גגות ירוקים הם פתרון מבוסס טבע פשוט להגברת החוסן העירוני למשבר האקלים. אנחנו מזמינים אותכם להצטרף ל"מעבדה החיה" שלנו, לקחת חלק במחקר ולקבל דוחות שנתיים המדגימים את האימפקט הסביבתי שהעסק / מבנה שלכם יוצר.

המחקר שלנו

אנחנו מנפיקים דוחות אימפקט סביבתי כמותיים אשר באמצעותם תוכלו להדגים ללקוחות ולמשקיעים שלכם את האימפקט הסביבתי שהגג הירוק שלכם ייצר. אנו עובדים בהתאם ל-SDG Israel ומסייעים לעסקים לעמוד ב3 יעדים. על ידי התקנת מערכת חיישנים בגגות ובבניינים, ובאמצעות מדידות ידניות אנו ומטרים ומנתחים את היתרונות הספציפיים של כל גג וגג. מוזמנים להצטרף לרשת הLiving Lab's שלנו.

הפיילוט שלנו

הגג הירוק ומעבדה חיה הראשון של Urban Daisy נפתח על הגג של אברהם תל אביב!

הגג הירוק ממוקם בלב העיר, פתוח לקהל הרחב ומארח את הסניף החדש של ביר בזאר על הגג. קבוצת אברהם היא מאז ומתמיד עמוד תווך קהילתי ואתר פורץ דרך ליוזמות חברתיות, אמנים מקומיים ואירועים. אנו גאים מאוד לשתף פעולה עם אברהם תל אביב עבור הגג הירוק הראשון שלנו.

האנשים שלנו

ADI

עדי שולב

מנכ"לית, מייסדת

עדי שולב- מנכ"לית, מייסדת

עדי מעוניינת בשיפור החוסן העירוני לשינויי אקלים, מונעת על ידי מחקר ומאמינה כי באמצעותו ניתן לכמת ולהדגים את האימפקט הסביבתי של הוספת מרחבים ירוקים לערים. עדי דוגלת בקבלת החלטות על בסיס נתונים ומזכירה לנו בכל הזדמנות את החשיבות של המדידה וההבנה של עלות מול תועלת.

yuval

יובל יחזקאל

מחקר ומנהלת מדיה חברתית

יובל בוגרת תואר ראשון בגיאוגרפיה וסביבת האדם באוניברסיטת תל אביב, וחוקרת את הגג הירוק ומעבדה חיה שלנו במסגרת התואר השני. יובל מסורה לפיתוח קיימות סביבתית, הניסיון שלה כעוזרת מחקר לצד פרופ' פוצ'טר ועבודתה אם המשרד להגנת הסביבה הובילו אותה להצטרף לUrban Daisy. ליובל כישרונות רבים ולצד ביצוע המחקר יובל גם מנהלת את המדיה החברתית.

איתמאר רוזנזפט

אדריכל

מאז סיים איתמר את לימודיו בטכניון הוא תכנן והוביל מגוון פרוייקטים ומדגים מגוון רחב של יכולות ותחומי עניין. איתמר ידו בכל, מתכנון מוקפד ויעיל ועד אסתטיקה בכל פרט קטן, רעיונות יצירתיים, מקצועיות ומציאת פתרונות לכל מגבלה ואתגר.

פרופ' עודד פוצ'טר

מומחה אקלים

התשוקה של עודד למחקר ושימור סביבתי נמצאת ברמה אחרת, הוא הקדיש את חייו לחקירת המערכת יחסים בין אקלים, חברה וסביבה.  עודד הוא מרצה ומנחה מולטידיסיפלינרי בעל נסיון משמעותי בתחומי קלימטולוגיה, תכנון הסביבה הבנויה וביוקלימטולוגיה בארץ ובאירופה. אין תחליף לידע שעודד מביא עימו למיזם.

השותפים שלנו

Urban Daisy
Making cities cooler

urbandaisy@info.co.il

GET
IN TOUCH

Design: Naama Segal

GET IN TOUCH

Urban Daisy
Making cities cooler

urbandaisy@info.co.il

Design: Naama Segal

דילוג לתוכן